Güncelleme :28.07.2016
Posted By: John Smith
Kategori : Muhasebe
DİNAMİK EKO PAKET

Bu paket bilgisayar ile yeni tanışmış veya bilgisayarda detaysız takibat yapmak isteyen kullanıcılar için dizayn edilmiştir. Diğer paketlere göre maliyeti daha düşüktür.

Pakete ait modüller aşağıda listelenmiştir.

KASA : İşletmenizin Nakit Para Akışını Kontrol ve Kayıt Altına Almak için kullanılır. Modüle Ait Raporlar Sayesinde Kasanızdan Yapılmış İşlemleri Ayrıntılı Bir Şekilde İnceleyebilirsiniz. Günlük Kasa Defteri Sayesinde Açık ve Seçik Olarak İşlemler ve Nedenlerini Kontrol Edebilirsiniz.

CARİ HESAP : Ticari İlişkisi İçerisinde Bulunduğunuz özel / tüzel kişileri tanımlar ve Bu Modüle ve diğer modüllere Ait İşlemler Sayesinde Bu kişilerle olan Borç Alacak vb. İlişkilerinizi Kontrol Altında Tutabilirsiniz. Bu modülde cari hesaplarınıza ayrı Iskontolar özel fiyatlar belirleyebilir. Böylece cari hesaplarınız arasında fiyat ve iskonto grupları oluşturabilirsiniz.

FATURA : İşletmenize Gelen ve/veya işletmeniz tarafından kesilen faturaları bilgisayar ortamına geçirdiğiniz modüldür. Bu modülde oluşan bilgiler stok, cari hesap gibi modüllere ışık tutacak ve bu modüllere etki edecektir. Aynı zamanda bu modülde işlem yaparken Brüt Kazancınızı görebilir Fiyat ve satış politikalarınızı düzenleyebilirsiniz.

STOK : İşletmenizce alış yada satışa konu olan ürünlerin kayıtlarının tutulduğu, giriş,çıkış yada depolar arası transferlerin yapıldığı modüldür. Bu modülü kullanarak ambar / ambarlarınızın ürün miktarlarını, maliyetlerini vb. bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz.

DÖVİZ : İşletmeniz eğer birden fazla para birimi ile çalışıyorsa bu modülü kullanarak para birimlerinizi tanımlayabilirsiniz. Günlük Kur bilgilerini kayıt etme özelliği sayesinde buradan alınacak kur bilgisi ile diğer modül işlemlerini döviz kullanarak yapabilir. Ana kayıt bakiyelerini dövizli olarak görebilirsiniz.

BARKOD : Bu özellik sayesinde barkotla takip etmek istediğiniz fakat ürün ambalajında barkot olmayan ürünlere barkot basabilir böylece bu ürünleri de barkodla takip edebilirsiniz. Modülün hem barkot basımı için özel dizayn edilmiş printerlara hem de lazer yazıcılara desteği mevcuttur. Yani basit bir lazer yazıcıdan ürünlerinize barkod etiketi basabilirsiniz. Yada profesyonel uygulamalar için.

BANKA : Çalıştığımız bankalardaki hesaplarımızın takibinin yapıldığı modüldür. Bankalardaki ticari mevduat, ticari kredi ve Kredi Kartı Pos hesaplarınıtanımlayabilir ve bu hesaplarda açılış, gelen-giden havale-EFT, hesaplarımız arasında virman işlemi, POS kredi kartı hesaplarımızdan çekilen slip hareketlerinin, POS komisyon oranlarının takibini yaapbiliriz.

ÇEK/SENET : Tedarikçilerimize verdiğimiz kendi Çek-Senetlerimiz ile müşterilerimizden aldığımız bir kısmı bizde (Protfoy) bir kısmı cirolu olan Çek ve Senetlerin takiplerinin yapıldığı modüldür. Kredi Kartı ile Tahsilat : Çalıştığımız bankalardan kredi lartı POS cihazı almamız durumunda bu cihaz ile yaptığımız slip çekimlerini bir tahsilat olarak girebilir ve tahsilat günüğ geldiğinde kolayca komisyonları ile banka hesabımıza aktarabiliriz.